Новини
Пламен Минев, Главен бизнес директор на УниКредит Лизинг, е определен за Главен изпълнителен директор на лизинговото дружество.
До съдебната регистрация Главният изпълнителен директор е упълномощен да представлява местните лизингови дружества на Групата.
Досегашните членове на управителния съвет Станислав Танушев и Методи Тачев поемат нови предизвикателства извън компанията. В близките дни ще бъдат обявени новите членове на съвета. “Благодарим на г-н Танушев и г-н Тачев за техните усилия”, каза Александър Щмидекер, председател на Надзорния съвет на УниКредит Лизинг.
УниКредит Лизинг е водещо лизингово дружество в България. Общият портфейл от продукти на УниКредит Лизинг включва лизинг на нови и употребявани автомобили и камиони, индустриално, търговско и бизнес оборудване и недвижими имоти, както и застраховане и финансови консултации. Клиентите на компанията могат да се възползват от досегашната успешна практика на сътрудничество с клоновата мрежа на УниКредит Булбанк.
Според последните данни на Leaseurope, Европейската асоциация на лизинговите компании (www. leaseurope.org), групата на УниКредит Лизинг, част от която е и българското дружество, е най-голямата компания за лизингови услуги в Европа.
Кратко CV на г-н Пламен Минев:
Пламен Минев, 48, има над 25 години стаж във финансовия сектор. Започнал е кариерата си в БНБ през 1983г., а през 1996 г. става директор на клон Пазарджик в Булбанк. От 2001 г. до 2004 г. ръководи клоновата мрежа на Булбанк, след което поема управлението на УниКредит Лизинг. При сливането на УниКредит Лизинг с Ейч Ви Би Хеброс Лизинг става Главен бизнес директор. Завършил е УНСС и владее отлично английски, немски и руски език.