Ново изследване разкрива ключовите лидерски практики в България

Ново изследване разкрива ключовите лидерски практики в България
  • Календар икона 25 ноември 2024
  • Око икона 294

Резултатите на проучването на Act2Manage бяха представени на специално събитие в Международния център на УниКредит Булбанк под домакинството на Унгаро-Българска Стопанска Камара.

До каква степен българските мениджъри прилагат широко приети управленски практики? Отговор на този въпрос дава изследователският проект на Act2Manage, представен вчера пред официални гости и представители на бизнеса в Международния център на УниКредит Булбанк.

Бизнес шоуто на Act2Manage се организира под домакинството на Унгаро-Българска Стопанска Камара, а приветствени думи отправиха Н. Пр. г-н Миклош Борош, посланик на Унгария у нас и г-н Цветан Симеонов, Председател на Управителния съвет на БТПП.

Д-р Робърт Дубей, който е начело на изследователския екип на Act2Manage, представи резултатите от двугодишното изследване на ролята на лидерството в създаването на ангажираност у служителите. Проучването се фокусира върху факторите, които влияят на прилагането на лидерски знания, както и поведенията най-свързани с ангажираността на служителите.

„По време на нашето изследване се сблъскахме със значително предизвикателство — няма универсално прието определение за това какво прави един "добър" лидер или кои са основните умения, необходими за лидерството, нито на практика, нито в международната литература. Накрая стигнахме до заключението, че трябва да изследваме онези поведения, които показват най-висока корелация с ангажираността на служителите“, обобщи той.

След това д-р Дубей даде думата на г-жа Цветанка Минчева, главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк и г-н Андреа Тониети, изпълнителен директор и директор „Хора и култура“, за да споделят своите опит и практика в рамките на УниКредит.

„Живеем в безпрецедентни времена на промяна, изкуственият интелект придобива все по-голяма роля на работното място и ще бъдем свидетели на момента, в който той ще оперира с колективните ни знания. Едновременно с това, вярвам, че ролята на човека също ще бъде по-значителна, като предизвикателството ще бъде в приспособяването към трансформациите, предстоящи от скоростното развитие на технологиите. А промяната винаги започва отгоре. Ключова е ангажираността на екипа в процеса на промените“, каза Цветанка Минчева.

„Корпоративната ангажираност може да процъфтява само в среда на доверие и уважение. В процеса на трансформация, лидерският стил е от решаващо значение за стимулиране на сплотеността, приемането и обхващането на всички ключови фактори за успеха в управлението“, обясни Андреа Тониети.

Г-н Тониети посочи и като фактор и емоционалната ангажираност на служителите, която им позволява да се посветят на работата и организацията, която представляват и значението на мотивацията в този процес.

Специална презентация направи и д-р Росен Ткаченко, председател на Унгаро-Българска Стопанска Камара – партньор на БТПП.

Събитието предизвика въпроси и плодотворна дискусия с присъстващите, която продължи в коктейл с дегустация на унгарски вина, организирано с любезното съдействие на Hungarian Wine Embassy.


Последвайте ни в социалните мрежи

Пишете ни